Logo
Co to jest komedia?
9 Sty 2019

Co to jest komedia?

Post by Redakcja

Istnieje w świecie bardzo wiele osób, które uwielbiają dobre komedie. O ile same filmy, jako takie, są różne, tak określenie „dobre” ma w sobie ogrom znaczeń. O gustach się nie dyskutuje. Nie to ładne co ładne, tylko to, co się komuś podoba. Dlatego, ile jest filmów, tylu do nich amatorów i nawet najdziwniejszy film, znajdzie swoich zwolenników.

Definicja komedii

Definicja komedii mówi o tym, że jest to film, który przedstawia wiele zabawnych sytuacji, a przede wszystkim ma śmieszne i szczęśliwe zakończenie. Często uwzględnia sprawy trudne i przykre w zabawny sposób, wywołujący uśmiech. Ponieważ jednak każdego śmieszy coś innego, zatem ta sama komedia będzie dla jednego śmieszna, dla drugiego zaś nudna i nieciekawa. Dlatego szukając w internecie hasła „film komediowy”, zwykle musimy wziąć pod uwagę wiele różnorodnych opisów i przesortować komentarze. Warto też sprawdzić fragment filmu, żeby się przekonać, czy według nas będzie to film śmieszny i ciekawy.

  • Komedie ponadczasowe – To bardzo znane od lat stare filmy, które, mimo upływu lat, doskonale bawią wiele osób, bez względu na wiek czy przekonania. Takimi filmami z powodzeniem będą np. polskie produkcje – trylogia Sami Swoi, Seksmisja, Pieniądze to nie wszystko, Miś, Kingsajz czy Poszukiwany poszukiwana. W filmotece polskiej doskonałych komedii można znaleźć bardzo wiele, w zależności od oczekiwań i poczucia humoru danej osoby. Zwykle takie filmy zawierają cały czas aktualne problemy życiowe, które wywołują śmiech u oglądających. Doskonałymi przykładami tego rodzaju filmów są produkcje w reżyserii Stanisława Barei. Bezsens sytuacji w biurach, sklepach czy zwykłym życiu, wciąż się zdarza i, choć w życiu codziennym denerwuje, to bardzo często szczególnie ujęty w filmie, z odpowiednią otoczką, wywołuje śmiech.
  • Sitcomy – Doskonałym przykładem śmiesznych filmów są popularne sitcomy, zarówno produkcji polskiej, jak i zagranicznej. W całym ciągu odcinków można obejrzeć wiele zabawnych sytuacji. Przykładami takich filmów są Miodowe lata, Świat według Bundych, Pełna chata, Przyjaciele, Rodzina zastępcza czy Niania zarówno polska jak i zagraniczna wersja.

    Jak wybrać dobra komedię?

Sposobów na szukanie jest bardzo dużo. W tej kwestii bardzo przydaje się wszechobecny już internet. Zarówno w kinach oglądając reklamy jak i w sieci, wyszukując dobrego filmu, można trafić na bardzo dużo ciekawych i wartych obejrzenia tytułów. Doskonałym miejscem na szukanie są portale społecznościowe, w których hasło „polećcie dobry film komediowy”, czy jakikolwiek inny film, jest dość popularny. Wiele osób bardzo chętnie przyłącza się do akcji, w wyliczaniu tytułów, które akurat bardzo przypadły do gustu. To oczywiście nie znaczy, że na pewno będą się nam podobały, jednak, jeśli wiele osób poleca ten sam film, oznacza, iż warto go obejrzeć, by samemu się przekonać. Reklama dźwignią handlu – jest to prawdziwe stwierdzenie, jednak pozwala ona się po prostu dowiedzieć, jaki film co przedstawia. O tym, czy się nam spodoba, decydujemy sami, po jego obejrzeniu.

Czy ludzie lubią oglądać komedie?

W zdecydowanej większości tak. W życiu mamy tak wiele problemów, że dobra komedia czy kabaret, są nam potrzebne, byśmy trochę się rozluźnili i poprawili samopoczucie. Nawet lekarze twierdzą, że oglądanie komedii czy czegoś, co wywołuje nasz śmiech, poprawia nasze samopoczucie.

Jak śmiech dba o nasze zdrowie?

Powiedzonko „śmiej się na zdrowie, ma w sobie bardzo wiele prawdy. Szczery, serdeczny śmiech pobudza pracę naszego organizmu i usprawnia go. Śmiech wymusza głębsze oddechy, jak przy biegu, dzięki czemu dotleniamy organizm. Serce pracuje bardziej intensywnie, co wpływa na zdrowie. Zatem może warto sięgnąć po coś śmiesznego, żeby choć przez chwile zapomnieć o troskach, i zmusić organizm do produkowania

0 Comments

Leave a Comment