Logo
Filmy podobne do 50 twarzy Greya
9 Sty 2019

Filmy podobne do 50 twarzy Greya

Post by Redakcja

Film o młodej Anastazji, która podpisuje z wyuzdanym bogaczem kontrakt o nietypowej treści był przebojem walentynkowym roku 2016 i podbił serca Polek i Polaków, którzy śmielej zaczęli patrzeć na swoje życie erotyczne. Jako, że współczesna kinematografia jest bogata w odważne dzieła, znajdą się filmy jak 50 twarzy Greya.

Filmy podobne do Greya

Przedstawiamy do Waszej dyspozycji filmy podobne do “50 twarzy Greya”. Znajdziemy tu pozycje mocno nacechowane erotyką, jak i te grzeczniejsze. Filmy są różnorodne gatunkowo, od komedii po horror mają jednak wspólny mianownik – seksualną fascynację młodej kobiety mężczyzną pewnego typu. Obejrzyjmy więc zatem:

  • Zmierzch – film oparty na serii bestsellerów autorstwa Stephanie Meyer. Jest to historia młodej Isabell Swann (Kirsten Stewart) pochodzącej z rozbitej rodziny. Bella tymczasowo zamieszkuje z ojcem w małym miasteczku w stanie Waszyngton i chodzi do tamtejszej szkoły. Poznaje tam przystojnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson), który ma ciężki i nieodgadniony charakter. Wkrótce bohaterka odkrywa mroczną prawdę, Edward jest wampirem! Od tego czasu rodzi się w niej pewna fascynacja Edwardem i wskutek wspólnych przeżyć zostają parą. Spekuluje się, że seria o Greyu jest dziełem fanfiction (czyli opowieścią osadzone lub bazujące na uniwersum, którego autor jest wielbicielem) i stanowi odzwierciedlenie związku Edwarda i Belli.
  • Ciemniejsza Strona Greya – kontynuacja “50 twarzy…” opowiada dalsze losy Anastazji (Dakota Johnson) oraz bogatego Christiana (Jamie Dornan). Oboje nie mogą się pogodzić z rozstaniem, szczególnie Christian, który lubi traktować partnerki jak własność prywatną. Odnajdując Anastazję, bogacz chce renegocjować kontakt i znów wejść z nią w znajomość nacechowaną erotyzmem. Film spodoba się wielbicielom serii książek a także tym, którym seans poprzedniej części przyniósł satysfakcję.
  • Joe Black – komediodramat jeszcze z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Ponury Żniwiarz (Brad Pitt) przybiera postać młodego mężczyzny, żeby nieco poznać życie zwykłych ludzi. Zaprzyjaźnia się bogaczem Billem (Anthony Hopkins) i przedstawia się jako Joe Black. Między Joe a córką Billa (Claire Forlani) zawiązuje się uczucie, dzięki czemu poznaje on, czym tak naprawdę jest życie. Cóż, nie taka śmierć straszna!
  • Nimfomanka – pewien podstarzały mężczyzna (Stellan Skarsgard) ratuje z opresji pewną kobietę (Charlotte Gainsbourg), która opowiada mu o swoim życiu seksualnym. Pełna erotyzmu i ocierająca się wręcz o pornografię (zawiera prawdziwe sceny erotyczne) historia opowiada o niszczącej sile popędu seksualnego. Film jest o wiele odważniejszy niż “50 twarzy..” i dozwolony jedynie osobom dorosłym.
  • Ostatnie Tango w Paryżu – kontrowersyjne dzieło Bernardo Bertolucciego o romansie podstarzałego, łysiejącego Paula (Marlon Brando) i młodziutkiej Jeanne (Marii Schneider) zawiera sceny odważnego i sadomasochistycznego seksu. Film jest otoczony aurą skandalu, przez który Maria Schneider nigdy nie otrząsnęła się z traumy jaką ją spotkała na planie. Jest to jedno z tych dzieł, które jedni podziwiają a drudzy nienawidzą. Warto sprawdzić, do której grupy należymy.
  • Dziennik Bridget Jones – lekka komedia romantyczna o trzydziestoletniej pannie Bridget Jones (Renee Zellweger),która wpada w miłosny trójkąt z poważnym prawnikiem Markiem Darcym (Colin Firth) oraz bogatym szefem firmy, w której Bridget pracuje -Danielem Cleaverem (Hugh Grant).
  • Dracula – wybitne dzieło Francisa Forda Coppolli opowiada o miłości silniejszej niż śmierć. Rumuński wampir Drakula (Gary Oldman) przybywa do XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu reinkarnacji tragicznie zmarłej ukochanej. Jest nią Mina Murray (Winona Ryder)- narzeczona prawnika Jonathana Harkera (Keanu Reeves), którego wynajął wampir. Między Miną a Drakulą dochodzi do płomiennego i mrocznego romansu, który przerwać może wyłącznie łowca wampirów Vincent van Helsing 9Anthony Hopkins). Film obowiązkowy właściwie dla każdego kinomana.

Ufamy, że nasze zestawienie wzbogaci waszą poświąteczną ramówkę!

0 Comments

Leave a Comment