Logo
Gdzie legalnie oglądać filmy online za darmo?
12 wrz. 2018

Gdzie legalnie oglądać filmy online za darmo?

Post by Redakcja

Jeszcze parę lat temu oglądanie i pobieranie filmów z Internetu nie stanowiło żadnej trudności. Większość można było pobrać za darmo, a obejrzeć praktycznie każdy istniejący. Obecnie czasy te minęły. Największe szanse na obejrzenie filmu ma się maksymalnie 3 miesiące od wypuszczenia go w kinie, gdyż później nawet online trzeba za niego zapłacić. Nawet płatne strony nie zawierają wszystkich filmów, lecz jedynie kategorie które interesują założyciela. Rodzi to wiele nieprzyjemności , gdyż ostatecznie, aby oglądać wszystkie rodzaje filmów, trzeba by było być zarejestrowanym na kilku stronach.

Legale oglądanie filmów co prawda jest utrudnione, ale nie niemożliwe. Istnieją strony takie jak cda, na których można jednocześnie mieć dostęp do płatnych nagrań i darmowych.

cda.pl

Jest to pierwsza myśl przy pytaniu, gdzie legalnie oglądać filmy online za darmo. Twórca tej strony wybiera najbardziej popularne filmy udostępnia je jedynie użytkownikom Premium. Zawiera bardzo duży spis przeróżnych filmów romaitych gatunków, dlatego cieszy się takim uznaniem. Nagrania, które nie zostały zaklasyfikowane jako opcja Premium, są dostępne bez konieczności logowania, czyli całkowicie za darmo. To właśnie od tej strony rozpoczyna się zazwyczaj poszukiwania. Można wpisać w wyszukiwarkę Google tytuł filmu i „cda”, aby wyskoczyła strona z filmem. Można także wejść bezpośrednio na stronę „cda.pl”.

zalukaj.com

Jeśli czegoś nie ma na poprzednio wspomnianej stronie, to prawdopodobnie jest tutaj. Najlepsze na tej stronie jest to, że nie ma konieczności rejestracji ani kupowania pakietów. Niestety ma ona jedną wadę. To użytkownicy z kontem VIP mają pierwszeństwo, dlatego czasami zdarza się, iż nie możliwe jest obejrzenie filmu, ponieważ się zawiesza, a czasami samo wejście na serwer jest niemożliwe. Najgorszy czas na oglądanie to godziny nocne, zaś najlepszy to z samego rana, do południa. Oczywiście jest to coś, czego można oczekiwać, poszukując filmy online za darmo.

seans24.com.pl

Jest to bardzo podobna forma strony do wyżej wymienionej. Posiada bardzo duży zbiór przeróżnych filmów. Dostęp ma każdy, jednak kiedy ilość osób przekroczy pewną granicę, wpuszczani są jedynie użytkownicy Premium Vip. W praktyce oznacza to, że o pewnych porach, szczególnie kiedy ludzie wracają z pracy lub szkoły, oglądanie bez konta jest niemożliwe.

kreskowkazone.pl

Akurat ta strona zawiera wszystkie filmy i seriale przeznaczone głównie dla dzieci. Znaleźć na niej można praktycznie każdą istniejącą bajkę, oraz niektóre seriale młodzieżowe. Co ciekawe, filmy animowane dla dorosłych także się tam znajdują, nie jest to mowa jedynie o anime, ale także o bajkach które po prostu nie są przeznaczone dla dzieci. Posegregowana jest możliwość wybierania podstron z filmami pełnometrażowymi, bajkami w odcinkach oraz informacje o wychodzących plikach.

YouTube.pl

Oczywiście tego nie można pominąć. Możliwe jest oglądanie niektórych filmów w całości, a czasami organizowane jest puszczanie ich na żywo. Dostępne są zarówno przeznaczone dla dorosłych, dzieci jak i familijne. Większość krótkich filmów, takich jak odcinkowe bajki dla dzieci można obejrzeć bez problemu. Podobnie wygląda sytuacja ze starymi publikacjami. To użytkownicy z własnej woli udostępniają swoje kolekcje, czasami jednak właściciele serwerów usuwają je, jeśli naruszają prawa autorskie.

Na wszystkich wspomnianych stronach udostępniane są jedynie legalne filmy. Czasami oczywiście zdarza się, że znajdzie się na takiej stronie pirackie nagranie. Jest to spowodowane tym, że to właśnie użytkownicy sami z siebie umieszczają swoje filmy. Zgodnie z większością regulaminów nielegalne filmy nie mogą być umieszczane, a jeśli zostaną, to taka osoba zostaje usunięta z listy users. Dlatego , jeśli ktoś zauważy obecność czegoś niedozwolonego, wręcz ma obowiązek zgłosić to administratorowi, aby usunął wspomniany film. Właśnie przez taką aktywność ludzi wiele stron tego typu zostało zamkniętych i istnieje możliwość, że nie jedna jeszcze będzie. Wspomniane strony jeszcze jakoś utrzymują się na rynku, ale także u nich nie ma takiej gwarancji.

0 Comments

Leave a Comment