Logo
Jak pobrać film z FB (z Facebooka)?
9 sierpień 2018

Jak pobrać film z FB (z Facebooka)?

Post by Redakcja

W Internecie można znaleźć bardzo dużo ciekawych, a czasami nawet pouczających rzeczy. W przypadku interesujących artykułów, wystarczy je ściągnąć, problem zaczyna się dopiero w przypadku filmów. Niektóre filmy, które zawierają np. porady, dobrze mieć na swoim laptopie. Większość filmów jest dostępnych tylko na facebook’u, i nie ma innej możliwości ich obejrzenia. Ten poradnik zawiera informacje, jak ściągnąć film z fb. Jest na to kilka sposobów, przy czym najbardziej godne polecenia bez dodatkowych aplikacji, są 2 opcje.

Jak pobrać film z FB przy pomocy dodatkowych portali?

 1. Znajdź potrzebne nagranie i kliknij w odtwarzanie.
 2. Po kliknięciu w prawy przycisk myszki, na pasku szukamy „pokaż adres URL filmu”.
 3. Po skopiowaniu adresu należy wejść na stronę „fbdown.net” albo „getfbstuff.com”.
 4. W przeznaczone do tego miejsce należy wkleić ten adres i kliknąć w ten film, który ma się zamiar zapisać.

Podane tutaj strony są własnością fb. Za ich pośrednictwem jest możliwe pobieranie jedynie filmów z tego portalu społecznościowego. Jest to darmowa opcja, a filmy są dobrej jakości.

Drugi sposób na pobieranie z Facebooka

 1. Podobnie jak poprzednim razem, najpierw należy znaleźć film i go odtworzyć, potem za pomocą prawego przycisku myszki skopiować adres URL.
 2. Otwieramy nową kartę w przeglądarce i wklejamy wcześniej skopiowany adres. Przed adresem „facebook.com” należy wpisać literkę „m”. Dzięki temu trikowi otwarta zostanie mobilna wersja strony, z której można już spokojnie pobierać nagrania.
 3. Pozostało już tylko odtworzenie filmu i odczekanie chwili. Po kliknięciu w prawy przycisk myszki powinna pojawić się opcja pobierz wideo.

Podane tutaj sposoby są dla osób, które nie są właścicielami tego filmu. Przy pobieraniu należy być ostrożnym, gdyż mimo wszystko, zawarte tam filmy są własnością intelektualną innej osoby. Można je pobierać dla własnego użytku, ale absolutnie niedozwolone jest czerpanie z nich korzyści majątkowych.

Jak pobrać film z FB za pomocą programu?

Podane powyżej propozycje odnoszą się jedynie do nagrań zapisanych w pamięci fb. Są także inne sposoby na ściąganie także z cda czy youtube. Jest to po prostu zainstalowanie dodatkowej aplikacji, dostępnej dla każdej przeglądarki.

 1. Aby zdobyć taką możliwość należy wejść w ustawienia przeglądarki. W Chromie jest to znaczek z trzema kulkami, w Mozilli zaś z trzema paskami. Opcje „ustawienia” zazwyczaj znajdują się blisko końca, tego paska.
 2. Z lewej strony nowo otwartej karty, powinny znajdować się 3 opcje do wyboru. Pod opcją „historia” znajdują się „rozszerzenia”. To właśnie w to należy kliknąć.
 3. W miejsce gdzie można pisać, należy wpisać „Video DownlowadHelper”, albo „Video downloader proffesion”. Po wpisaniu, wyskoczą okienka, z których należy wybrać takie, które zawiera podaną nazwę. Wystarczy już kliknąć w „dodaj do Chrome” i aplikacja została zainstalowana.
 4. Teraz można wejść w jakąkolwiek stronę i odtworzyć jakiekolwiek nagranie. Po odtworzeniu, w zależności od programu może pojawić się zielona strzałka, albo 3 kółka w trzech kolorach. W tej pierwszej opcji, aby uzyskać lepszej jakości nagranie, należy je zmienić w samym nagraniu. Na dole odtwarzacza znajdują się 3 ikonki. W tym przypadku należy kliknąć ikonkę przypominającą zębatkę i jakość. Im wyższa liczba tym lepsza jakość i dłuższy czas ładowania oraz pobierania. Drugi program „Video DownlowadHelper”, sam wyświetla możliwe jakości pobrania filmu.

Pobieranie filmów z Internetu nie bez powodu zwane jest piractwem. Dozwolone jest tylko w jednym przypadku. Film będzie do użytku jednostki, a ona nie będzie czerpać z niego żadnych korzyści majątkowych. Czyli można u siebie w domu oglądać to nagranie, oraz w gronie bliskich osób, ale nie można go wypożyczać za pieniądze

0 Comments

Leave a Comment