Logo
Jak pobrać, ściągnąć film z YT (YouTube)?
26 lipiec 2018

Jak pobrać, ściągnąć film z YT (YouTube)?

Post by Redakcja

Obecnie większość ludzi na świecie korzysta z największej przeglądarki wideo, czyli YouTube. To tam można za darmo oglądać wiele ciekawych rzeczy. Także tutaj mamy okazję posłuchać swojej ulubionej muzyki i zobaczyć do niej teledysk. Jednak wiele osób zastanawia się jak pobrać film z YT? Można to zrobić na kilka sposobów.

Oczywiście nie wszystkie materiały są dozwolone do ściągnięcia ze względu na prawa autorskie. Trzeba to mieć na uwadze. Jak ściągnąć film z YT? Bardzo prosto! Jest na to kilka sposobów, które są przedstawione w tekście.

Pierwszy sposób

Jest to wersja ściągnięcia, przy której trzeba poświęcić na początku więcej czasu, ale później ściąganie jest banalnie proste i dostępne zawsze – o ile korzystamy z tego samego komputera i przeglądarki. Więc jest to idealne, gdy mamy świadomość tego, że nasze ściąganie materiałów nie będzie jednorazowe a regularne.

Ściąganie przez wtyczkę – instalacja

Aby serfować wygodnie po internecie, potrzebujemy przeglądarki. Jest ich wiele, ale głównie korzysta się z:

  • Firefox
  • Google Chrome
  • Opera

Używając którejś z podanych wyżej przeglądarek mamy 100% szans na to, że będziemy mogli ściągnąć interesujący nas materiał z YT. Jak to zrobić? Musimy poszukać odpowiedniej wtyczki dla naszej przeglądarki, która nam to umożliwi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google: „nazwa naszej przeglądarki + youtube downloader” – dzięki temu zwykle dostaniemy dostęp do odpowiedniej wtyczki, którą instalujemy według wytycznych.

Jak ściągnąć film z YT?

Cały proces jest bardzo prosty. Musimy też przestudiować, jak wtyczka działa, aby z niej korzystać. Można także po prostu wejść na stronę ze wtyczkami dla danej przeglądarki i tam wyszukać to, co nam pomoże pobieranie filmu z YT uczynić szybszym i sprawniejszym.

Jak to działa?

W zależności od wtyczki inaczej będzie się ją obsługiwało. Po zainstalowaniu i wejściu na dany film w serwisie YT możliwe, że pojawi się nam gdzieś przycisk: „download”. Może też być to aktywna ikonka wtyczki, która po naciśnięciu da nam możliwość ściągnięcia aktualnie oglądanego filmu. Zwykle trzeba zainstalować wtyczkę, wejść używając przeglądarki z zainstalowanym dodatkiem na interesujące nas wideo i tam użyć wtyczki, która umożliwi nam ściągnięcie materiału i to zwykle dając nam wybór jakości i formatu pobieranego pliku.

Drugi sposób

Kolejny sposób jest najlepszy dla tych, którzy nie potrafią zainstalować odpowiedniej wtyczki do przeglądarki. Także będzie to dobre wyjście, jeśli nie potrafimy obsługiwać zainstalowanego dodatku. Jest to sposób prosty i każdy, może sobie z nim poradzić. Zajmuje on mało czasu. Więc jak to działa?

Ściąganie przez stronę – instrukcja

Ten sposób jest bardzo łatwy. Po pierwsze wchodzimy w wyszukiwarkę Google i wpisujemy tam: „konwerter yt to mp3”. Najlepiej wejść w kilka pierwszych wyników. Jak działa taka strona? Jest tam zawsze miejsce do wklejenia linku z naszym video i zwykle są tam opcje do wyboru. Czyli czy chcemy ściągnąć wideo, czy może tylko dźwięk i w jakiej jakości? Nie wszystkie jednak to mają.

Jak pobrać film z YT?

Gdy już jesteśmy na stronie konwertera, to wchodzimy na interesujące nas wideo na YT. Kopiujemy adres tej strony z materiałem (link) do odpowiedniego miejsca w konwerterze. Później zwykle zaznaczamy odpowiednią jakość filmu czy dźwięku, rozdzielczość wideo itd. Gdy już to wszystko ustawimy, to klikamy w przycisk w stylu: „ściągnij”, „konwertuj” itd. Następnie plik jakiś czas jest przetwarzany i wyskakuje nam możliwość ściągnięcia. Zapisujemy plik na dysku i… gotowe!

Uwaga!

Pamiętajmy, że te serwisy zwykle są darmowe i zarabiają na reklamach, które są różne… Dlatego zachowajmy w takich miejscach uwagę i ostrożność podczas pobierania filmu. Nie podawajmy numeru telefonu, nie wysyłajmy SMS-ów itd. Dobry serwis jest wolny od opłat!

0 Comments

Leave a Comment