Logo
Jaki film na wieczór? Przegląd
23 lipiec 2018

Jaki film na wieczór? Przegląd

Post by Redakcja

Oglądanie filmów to czynność, która potrafi dostarczyć szerokiej gamy wrażeń i uczuć. W zależności od naszego nastroju możemy wybrać coś, co będzie dla nas odpowiednie. Szczególnie wieczorne sesje z filmami są czasem, gdy możemy po całym trudzie dnia zasiąść w spokoju przed dziełem, które będzie miało nas okazję wciągnąć.

Jednak wybór odpowiedniego tytułu nie jest taki prosty, jakby się wydawało. W sieci można natknąć na dziesiątki pytań w stylu: „Co polecacie na wieczór?”. Jest wiele ciekawych pozycji wartych zobaczenia, ale również wiele takich, które są stratą czasu dla widza. Większość z nas chce zasiąść do dobrej rozrywki i nie tracić swojego cennego życia czy nerwów. Dlatego powstał ten przegląd. Jaki film na wieczór jest wart uwagi widza?

Podziemny Krąg

Film legenda, który można oglądać po raz kolejny i za każdym razem znajdziemy coś nowego dla siebie. Tło filmu to nielegalne walki podziemne, ale tak naprawdę to nie jest kolejna bezmózga bijatyka. To film nadziany przesłaniem, symboliką, filozofią. Tytuł, który intryguje, a koniec zmusza do refleksji o ile… zbierzemy już szczękę z podłogi. Raczej film polecany dla męskiego odbiorcy, aczkolwiek kobiety także będą miały dobrą rozrywkę, oglądając go.

Shrek (seria)

Jaki film na wieczór, jeśli chce się odprężyć? Shrek! Rewolucyjna animacja, która podoba się zarówno młodym widzom, jak i starszym odbiorcom. Wiele kultowych tekstów pochodzi z tego dzieła sztuki. Idealny film, gdy jesteśmy w dołku i chcemy z niego wyjść. Naprawdę trudno nie śmiać się przy oglądaniu zielonego ogra i jego przyjaciela osła. Doskonały polski dubbing sprawił, że ten film ogląda się z jeszcze większą przyjemnością. Kino dla wszystkich. Jednakowo dla młodych, starszych, kobiet czy mężczyzn.

Szeregowiec Ryan

Jaki film obejrzeć wieczorem, jeśli interesują mnie militaria? Szeregowiec Ryan to klasyk, jeśli chodzi o kino wojenne dla dorosłych. Tytuł raczej kierowany do mężczyzn. Jeden z pierwszych obrazów, który w tak dokładny i brutalny sposób przeniósł wojnę na ekrany kinowe. Lądowanie w Normandii, które ma miejsce na początku filmu, zapiera dech w piersiach. Wspaniałe efekty specjalne, dynamika, zdjęcia, sprzęt. Jeśli jesteśmy fanami kina wojennego, a nie oglądaliśmy tego tytułu, to musimy koniecznie jak najszybciej to nadrobić!

Władca Pierścieni (seria)

Trzy filmy, które tworzą niesamowitą historię ze świata Śródziemia. Hobbici, elfowie, krasnoludy, orki, gobliny, czarodzieje i wiele innych – wszystko to znajdziemy w magicznym tolkienowskim świecie. Wzruszające przygody, wartka akcja i ogromne bitwy sprawią, że z zachwytem ogląda się to, co dzieje się na ekranie. Każda część jest długa, bo trwa około 3 godzin, ale tutaj jest to ewidentna zaleta, a nie wada. Po prostu mamy możliwość dłużej rozkoszować się tym wszystkim. Idealne kino dla obu płci, ale ze wskazaniem na osoby w nastoletnim wieku wzwyż.

Milczenie owiec

Thriller detektywistyczny. Jeśli nie znamy doktora Lectera to najwyższy czas to zmienić! Film od osiemnastego roku życia ze względu na drastyczne sceny. Nic dziwnego, kiedy mamy do czynienia z Hanibalem-kanibalem. Tytuł oparty na genialnej książce. Wciska w fotel. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Hanibal Lecter to jedna z najbardziej wyrazistych postaci ze świata kina. Milczenie owiec to jedna z części, która składa się na losy Hanibala-kanibala. Więc jeśli spodoba się nam ten film, to warto sięgnąć po kolejne.

Jeśli nie wiemy jaki film obejrzeć wieczorem to Milczenie owiec będzie doskonałym tytułem do sprawdzenia. Z pewnością dostarczy nam mnóstwa emocji a jakich… dowiemy się sami zaraz po napisach końcowych. Nie jest to kino dla wszystkich, tak czy inaczej, z pewnością zapamiętamy seans na długo.

0 Comments

Leave a Comment