Logo
Filmy gdzie jest dużo scen erotycznych
9 październik 2018

Filmy gdzie jest dużo scen erotycznych

Post by Redakcja

Erotyka to nierozerwalnie łączy się z kinematografią. Nieraz akty stanowią ważną część popularnych filmów, ale zdarza się, że i cała fabuła obrazów opiera się właśnie na scenach erotycznych. Oto najpopularniejsze i najciekawsze filmy gdzie jest dużo scen erotycznych.

Nagi instynkt (1992)

Film szybko stał się klasykiem i zrobił z Sharon Stone jedną z największych gwiazd kina. Obraz jest uznawany za erotyczny thriller, więc oczywiście zmysłowych scen tam nie brakuje. Najbardziej jednak znany moment wcale nie przedstawia sceny seksu. To fragment, w którym grana przez Stone, pozbawiona bielizny bohaterka rozchyla nogi podczas przesłuchania zdecydowanie najbardziej kojarzy się z filmem Paula Verhoevena. Oczywiście scen łóżkowych w “Nagim Instynkcie” również nie brakuje.

Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015)

Powieść pod tym samym tytułem okazała się jednym z największych wydawniczych hitów ostatnich lat. Było więc jasne, że wreszcie powstanie i film. Ekranizacja weszła na ekrany wreszcie w 2015 roku. Film nie spotkał się może z życzliwą oceną krytyków, za to przyciągnął do kin mnóstwo widzów. Choć są filmy erotyczne z większą ilością scen łóżkowych, to i tych nie zabrakło w “Pięćdziesięciu twarzach Greya”. Sporo jest ostrych, ale jednocześnie zmysłowych momentów, odgrywanych przez Dakotę Johnson oraz Jami’ego Dornana. Film okazał się takim kinowym hitem, że doczekał się dwóch sequeli. W 2017 roku weszła do kin “Ciemniejsza strona Greya”, a rok później – “Nowe oblicze Greya”. W obu filmach oczywiście nie brakuje scen z seksem z kategorii BDSM.

Oczy szeroko zamknięte (1999)

W większości filmów aktorzy tak naprawdę nie uprawiają seksu, a tak naprawdę udają – raz to wychodzi im lepiej, raz gorzej. Są jednak erotyki, przy których nagrywane stosunki były jak najbardziej prawdziwe. Jednym z takich obrazów jest film Stanley’a Kubricka. “Oczy szeroko zamknięte” opowiadają o znudzeniu w małżeństwie i problemie zdrady. Jednak fabuła jest często po prostu pretekstem do łóżkowych scen, z których niektóre są naprawdę gorące i namiętne. W głównych rolach widzimy Nicole Kidman i Toma Cruise’a. Nie tylko aktorzy zresztą grali małżeństwo – w tym czasie naprawdę nim byli, również poza planem filmowym.

Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 (2013)

Ten francuski film trudno jednoznacznie uznać za erotyk. To bardziej dramat o 15-letniej uczennicy liceum, Adeli. Wchodzi ona w świat seksualności i to nie bez problemów. Jej związek z chłopakiem ze szkoły okazuje się nieudany. I wtedy Adela zakochuje się w kobiecie – studentce akademii sztuk pięknych. I to właśnie z lesbijskich scen pomiędzy bohaterkami ten obraz jest znany chyba najbardziej. Film ma jednak również spore walory artystyczne, czego dowodem jest Złota Palma z Cannes z 2013 roku.

Głębokie gardło (1972)

O ile poprzednie filmy zawierały sporo scen erotycznych, to amerykański obraz z początku lat 70. się na nich opiera. To pierwszy film pornograficzny w historii USA, który został dopuszczony do szerokiej dystrybucji w kinach. Sam obraz opowiada do kobiecie, która w wyniku swojej wady genetycznej, ma łechtaczkę ma w gardle. Dość powszechnie uważa się, że obraz przyczynił się do rewolucji obyczajowej w USA.

Crash: Niebezpieczne pożądanie (1996)

Ten thriller opowiada o pożądaniu i życiu na krawędzi śmierci. Głównych bohaterów podniecają wypadki samochodowe i to wokół nich w filmie obywają się stosunki. Fabuła jest dla wielu bardzo kontrowersyjna, choć namiętnych scen nie brakuje.

1 Comments

Gabriel1953 30 listopada 2018 at 11:11 -

Ja wprawdzie stosuję z reguły inne rozwiązania, ale następnym razem na pewno wezmę pod uwagę kilka powyższych pomysłów.

Leave a Comment