Logo
Filmy podobne do American Pie
10 Sty 2019

Filmy podobne do American Pie

Post by Redakcja

Każdy znawca kina, nawet jeśli nie oglądał filmu, zna scenę rozdziewiczania szarlotki a przynajmniej o niej słyszał. Scena pochodzi z kultowej i zwariowanej komedii dla nastolatków- “American Pie”. Sporządziliśmy dla was listę podobnych filmów, które poprawia wam humor i sprawią, że znów poczujecie się młodo. Zaczynamy!

Szalona siódemka – filmy podobne do American Pie

Film “American Pie” skupiał się na problemach młodzieży związanych z seksem. Nasze propozycje dotykają tej tematyki, ale pokazują, że problemy łóżkowe to nie tylko domena młodych:

  1. 40 letni prawiczek. Podobnie jak wyposzczeni licealiści, tak samo Anty Sitzer (Steve Carell), czterdziestolatek nigdy jeszcze nie zaznał przyjemności z kobietą. Kiedy koledzy dowiadują się o tym, że Andy nigdy nie spał z kobietą, postanowią pomóc mu poderwać dziewczynę. Główny bohater postanawia skorzystać z rad kolegów, gdy wpada mu w oko Trish (Catherine Keener) – samotna matka wychowująca trójkę dzieci. Film pokazuje, że nieśmiałość w stosunku do kobiet i problem dziewictwa nie dotyczy tylko młodych mężczyzn.
  2. Kocha, lubi, szanuje. Kolejna komedia ze Steve’m Carrelem. Tutaj gra on również mężczyznę w średnim wieku, który musi poradzić sobie z problemem męskości.Na Cala Weavera (Steve Carell)spada potężny cios, jego żona Emily (Julianne Moore) postanawia się z nim rozwieść. Emily zaprzyjaźniła się bardziej z kolegą z pracy Davidem Lindhagenem. Cal spędza wieczory upijając się w knajpie, pewnego razu zagaduje do niego nieznajomy – guru podrywu Jacob Palmer (Ryan Gosling). Ryan postanawia przywrócić Calowi jego utraconą męskość, pomagając mu uzyskać pewność siebie w relacjach z kobietami. To przyjemna i lekka komedia pełna zabawnych zwrotów akcji.
  3. To tylko seks. Dwójka przyjaciół, Dylan (Justin Timberlake) oraz Jamie (Mila Kunis) będący po kilku nieudanych związkach postanawiają zawrzeć pewien układ – będą uprawiać ze sobą seks bez zakochiwania się w sobie. Jak wiadomo, jedna strona angażuje się znacznie bardziej. Lekka przyjemna komedia no i można na Milę popatrzeć.
  4. Wpadka. Młoda prezenterka telewizyjna Allison (Katherine Heigl) spędza noc z nieokrzesanym, lecz rozrywkowym Benem. Po dwóch miesiącach dowiaduje się, że jest z mim w ciąży. Film twórców “40-letniego prawiczka” opowiada o konsekwencjach bezmyślnego seksu i mierzeniu się z problemem ojcostwa. Ale nie martwcie się, temat został poddany z należytej komedii lekkością.
  5. Pechowa przesyłka. Wyatta(Paul Rudd) zdradziła narzeczona. Wysyła jej więc list w którym pisze, że z nią zrywa a do listu załącza zużytą prezerwatywę oraz fotki z seksu z koleżanką (Reese Witherspoon). Kiedy Wyatt odkrywa, że narzeczona była mu wierna postanawia powstrzymać pocztę przed dostarczeniem feralnej przesyłki. Prosty przepis na niezobowiązującą komedię na wieczór przy piwku.
  6. Sposób na blondynkę. Ted Stroehmann (Ben Stiller) miał swoją szansę, ale ją zmarnował. Pechowcowi podobała się najpiękniejsza dziewczyna ze szkoły – Mary Jensen (Cameron Diaz). Niestety zorganizowana na balu maturalnym randka nie doszła do skutku bo Ted przyciął sobie rozporkiem to, co mężczyzna ma najcenniejsze. Po latach postanawia on odnaleźć Mary i wyznać jej skrywaną od dawna miłość. Zwariowana, sprośna i pełna kloacznego humoru komedia dla fanów gatunku i Cameron Diaz.
  7. Zakazany owoc. Tym razem Ben Stiller jest rabinem i konkuruje z swym przyjacielem – księdzem Brianem (Edward Norton) o względu przyjaciółki z przed lat (Jenna Elfman). Film porusza problem łączenia wiary do Boga z uczuciem do atrakcyjnej kobiety. Komedia lekka, mądra a przede wszystkim pouczająca.

Jesteśmy pewni, że nasza lista filmów jak american pie trafiła do waszych upodobań. Starannie dobraliśmy filmy, które rozbawią, poruszą i zawierają w sobie pewien morał. Miłego seansu!

0 Comments

Leave a Comment