Logo
Jaki film warto obejrzeć? Polecane filmy w 2018
23 lipiec 2018

Jaki film warto obejrzeć? Polecane filmy w 2018

Post by Redakcja

Obecnie w dobie internetu jest o wiele łatwiej o wybór odpowiednio ciekawego filmu do zobaczenia. W końcu mamy już rok 2018. Dla nas teraz kino to nie tylko budynek, ale także nasze ekrany monitorów i telewizorów. Jaki film warto obejrzeć? Ten tekst odpowiada na to pytanie.

Nowości

Warto zacząć od nowości. Obecnie wychodzi bardzo wiele filmów wartych uwagi. Poniżej są polecane filmy tego roku, które warto sobie zobaczyć. Z racji tego, że są to dosyć świeże tytuły, to bardzo łatwo można zdobyć od innych kinomaniaków opinie na ich temat, aby dokładnie sprawdzić, czy będą pasowały do naszych upodobań.

Filmy z 2018 roku warte zobaczenia:

  1. Gra o wszystko
  2. I tak cię kocham
  3. Cudowny chłopak
  4. Czarna Pantera
  5. Kształt wody
  6. Nić widmo

To

Książka Stephena Kinga o tym samym tytule jest uznawana za jeden z najstraszniejszych horrorów, jaki został napisany. Film na jej podstawie nie rozczarowuję. Jeśli jesteśmy fanami kina grozy, to koniecznie musimy sprawdzić ten tytuł. Powiadają, że nie ma nic straszniejszego nad klauna… Warto to zbadać! Oczywiście seans tylko dla pełnoletnich widzów.

Forrest Gump

Bardzo ciekawy, ambitny, długi film. Jest to historia życia tytułowego Forresta Gumpa i jego zwariowanych losów. Jest tu tak wiele ciekawych wątków, że widz z pewnością nie będzie się nudził. W jednej chwili jesteśmy na wojnie w Wietnamie, a za chwilę pływamy na kutrze rybackim. Wiele kultowych cytatów narodziło się dzięki temu filmowi. Jest to kino dla widzów starszych. Niezależnie czy oglądać Forresta będzie kobieta, czy mężczyzna – każdy z nich będzie się doskonale bawił podczas seansu.

Człowiek z blizną

„Say hello to my little friend!”. Klasyka kina gangsterskiego. Mocny tytuł od 18 roku życia. Historia od zera do bohatera, ale w klimatach handlu narkotykami, morderstw i oszustw. Nie jest to tytuł dla każdego i raczej tylko mężczyźni będą zasiadali do seansu. Brian De Palma wyreżyserował genialny film a Al Pacino, który wcielił się w postać Tonego Montany, zagrał wspaniale. Jest to kino, które powoduje opad szczęki u oglądającego. Opinie na jego temat są skrajne. Jedni się zachwycają, a inni są pełni odrazy co do brutalności zawartej w tym obrazie.

Epoka Lodowcowa

Jaki film polecacie na salwy śmiechu? Jednym z tytułów wartych uwagi jest Epoka Lodowcowa. Drużyna wyrusza w przygodę i nie byłoby to dziwne, gdyby… nie składała się ona z leniwca, lwa, mamuta i dziecka. Żeby nie było za łatwo to wszystko dzieje się podczas nadciągającej epoki lodowcowej. Nawet największy smutas nie powstrzyma się od śmiechu przy tej produkcji.

Król Lew

Film, który wyciska łzy lepiej niż cebula. Nawet największy twardziel będzie miał trudno, aby powstrzymać łzy w pewnej scenie nad urwiskiem… Piękna bajka o dorastaniu i pokonywaniu trudności, o miłości, przyjaźni, śmierci. Wszystkie piękne wartości znajdziemy w tym tytule. Na dodatek wszystko okraszone cudowną muzyką. Nawet najgorszy smutek odpełznie w kąt, gdy razem z Timonem i Pumbą zaśpiewamy piosenkę: „Hakuna Matata”.

Jeśli chodzi o polecane filmy, które nie zestarzał się na przestrzeni lat, to Król Lew jest tam w czołówce. Mimo swojego wieku dalej trudno o następcę godnego króla, który zrzuciłby go z jego – lwiego – tronu.

Jaki film warto obejrzeć?

Wszystkie tutaj podane tytuły są warte uwagi. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od tego, czy woli bajki i Króla Lwa, czy kino gangsterskie o mordercy i handlarzu narkotykami. Dla każdego coś ciekawego.

0 Comments

Leave a Comment